Sprawy rozwodowe – dlaczego warto mieć wsparcie adwokata?

Decydując się na rozwód ze współmałżonkiem należy pamiętać o tym, że sprawa rozwodowa nie zawsze musi zakończyć się po myśli osoby, która tego rozwodu chce. Najczęściej problemy pojawiają się wtedy, gdy działania prawne podejmowane są przez zainteresowanego w pojedynkę, bez posiadania specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Najlepszym pomysłem jest więc zatrudnienie profesjonalnego adwokata, specjalizującego się w sprawach rozwodowych, tak aby udanie poprowadził sprawę swojego klienta i zadbał o to, aby wyrok był dla niego pomyślny. 

W czym pomagają adwokaci?

Adwokat rozwód Wrocław  zadba przede wszystkim o to, aby złożyć odpowiedni pozew rozwodowy, bez wszelkich braków formalnych. To niezwykle ważne, ponieważ im więcej takich błędów w pozwach, tym trudniej będzie uzyskać szybki rozwód. Warto więc zaangażować się w tę procedurę i wypełnić wszystko zgodnie z obowiązującymi przepisami. Precyzyjnie napisany pozew sprawi, iż Sąd przychylniej się do niego odniesie i wyznaczy rozprawę na nieco bliższy termin. Oczywiście żaden adwokat nie jest w stanie stwierdzić tego, w jakim konkretnie terminie odbędzie się rozprawa, ale profesjonalne działania na pewno skrócą czas oczekiwania.

Adwokat rozwód Katowice przyda się również wtedy, gdy dana osoba nie chce spotykać się na sali sądowej ze swoim współmałżonkiem, np. będąc ofiarą przemocy domowej. Stres w takich sytuacjach jest czymś zupełnie zrozumiałym, a co za tym idzie można wręczyć swojemu adwokatowi pełnomocnictwo i zadbać o to, aby reprezentował stronę na rozprawie. Sąd z pewnością nie będzie miał nic przeciwko takim działaniom, nie wpłynie to w żaden sposób na przebieg rozprawy.

Szybkie załatwianie kwestii formalnych i sprawiedliwa analiza wyroku

Adwokaci pomagają swoim klientom we wszelkich kwestiach formalnych. Mowa nie tylko o stworzeniu pozwów oraz wniosków, ale też różnych odwołań, gdy będzie to konieczne. Ponadto profesjonalny adwokat pomoże zainteresowanym w powołaniu i wyszukaniu świadków, tak aby wyrok był dla klienta korzystny. Oczywiście warto dodać do tego sprawiedliwą analizę wyroku. Klientami rządzą emocje, a co za tym idzie dla niektórych usłyszany wyrok może okazać się niesprawiedliwy. Adwokat będzie jednak w stanie stwierdzić, czy istnieją realne podstawy do złożenia odwołania, czy też jednak należy pogodzić się z decyzją Sądu, bo nic nie może jej już zmienić.

Przedstawienie odpowiednich zarzutów oraz działanie zgodnie z prawem

Mając po swojej stronie rzetelnie działającego adwokata zainteresowani mają pewność, że:

  • współmałżonkowi przedstawione zostaną odpowiednie zarzuty,
  • zebrane zostaną należyte dowody, aby udowodnić przed Sądem swoje race,
  • wszelkie działania zostaną przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem.

Nic dziwnego, że tak wiele osób chętnie inwestuje w adwokatów, ponieważ idąc na sprawę rozwodową bez takiego wsparcia, łatwo o jej przegranie. Zazwyczaj osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy w tej materii posługują się nieprawidłowymi zarzutami i działają na swoją niekorzyść, dlatego zdecydowanie lepiej wynająć dobrego adwokata. 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*