W jaki sposób przygotować się do rozmowy z prawnikiem?

Prawo jest obecne w codziennym życiu każdego z nas. Mamy do czynienia z wieloma jego dziedzinami, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Najczęściej korzystamy z pomocy prawnika, jeśli nie za bardzo wiemy jak poruszać się w tematyce prawniczej. To rozsądne zachowanie, tylko o czym pamiętać przed spotkaniem we własnej sprawie w adwokatem czy radca prawnym?

Dzięki konsultacji z doświadczonym prawnikiem unikamy nieprzyjemnych efektów naszych samodzielnych, często nieudolnych działań. Przed wizyta w kancelarii warto się do takiego spotkania przygotować. Wówczas wiedza, jaką posiądziemy po rozmowie z pewnością nam się usystematyzuje i wyciągniemy z takiej konsultacji jak najwięcej.

Co przygotować?

Przede wszystkim dokumenty, jakimi dysponujemy w danej sprawie. Dzięki niej prawnik pozna sytuacje i naświetli możliwości rozwiązania problemu. Warto zapisać pytania, jakie nasuwają nam się, nawet jeśli wydadzą się banalne. W trakcie rozmowy, po wpływem stresu zwykle zapomina się o tematach, jakie maja być poruszone. Nie można tez na spotkaniu nie zadawać pytań – im więcej, tym więcej nam się uda uzyskać odpowiedzi, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Prawnik osobiście czy online?

Wszechobecny Internet daje nam dzisiaj możliwości skorzystania z porad prawnych online. Można chociażby zalogować się na forum prawne i dyskutować z prawnikiem i innymi, których dotykał podobny jak nas problem. Za pośrednictwem emaila można przesłać konkretne zapytania do kancelarii, rozmówić się z prawnikiem np. przez skype. Możliwości jest mnóstwo, z tym że warto wybierać takie miejsca w sieci i takie kancelarie, które maja doświadczenie, pozytywne opinie klientów i są otwarci na wszelkie innowacje, a przede wszystkim skutecznie prowadza wszelkie sprawy, jakie im się powierza.

2 Comments

  1. Coraz częściej korzystamy z porad prawnych online, nieważne czy z kancelarią czy na forum – tam też odpowiadają nam eksperci w danej dziedzinie prawa.

  2. Kilka razy korzystałam z for prawniczych w celu usystematyzowania wiedzy i podejmowania decyzji w sprawach, głównie z zakresu prawa cywilnego, windykacji należności i prawa gospodarczego bo w tej branży działamy. Przyznam, że bardzo wygodne są takie konsultacje online.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*