Rozwód nie musi być straszny

Podjęcie decyzji o rozwodzie już samo w sobie jest ciężkie, a co dopiero przejście przez proces sądowy, który nie kojarzy nam się najlepiej. Oprócz odzyskania wolności, w sądzie walczymy również o opiekę nad dzieckiem i sprawiedliwym podziale majątku. Jednak co zrobić, jeśli współmałżonek nie gra fair?

Majątek do podziału

Jeśli decydujemy się na rozwód, powinniśmy również wstępnie porozumieć się w sprawie podziału majątku. Jest to najlepszy sposób na to, aby przejść przez ten okres w możliwie najłagodniejszy sposób. Niestety małżonkowie nie zawsze są zgodni odnośnie majątku, co znacznie komplikuje sprawę i stawia nas w niekomfortowej sytuacji. Jeśli więc mamy podejrzenie ukrytego majątku, powinniśmy zawiadomić o tym naszego adwokata, który postara się sprawdzić, czy rzeczywiście partner nie jest do końca szczery.

dobry prawnik to podstawa

Aby wyjść zwycięsko z rozwodu

Rozwód w założeniu powinien być korzystny dla obu stron, więc jeśli czujemy się pokrzywdzeni, to powinniśmy się skontaktować z dobrą kancelarią, która ma duże doświadczenie jeśli chodzi o sprawy rozwodowe i podział majątku. Prawnik nie tylko opowie nam o tym, jak teoretycznie wyglądać będzie rozprawa, ale również sporządzi listę najważniejszych informacji, które musimy przygotować, np:

  • jaki majątek wnieśliśmy do związku;

  • jak wygląda nasz wkład finansowy w prowadzenie domu;

  • ile rzeczy zakupiliśmy wspólnie;

  • czy posiadamy indywidualne czy wspólne rachunki bankowe.

Rozwód nie musi być tak straszny, jak sobie wyobrażamy, więc zamiast niepotrzebnie się zamartwiać, warto odwiedzić dobrą kancelarię, która przygotuje nas na proces i będzie dodatkowym wsparciem.

2 Comments

  1. Mój rozwód był bardzo skomplikowany i ciężki. Gdyby nie to, że miałam dobrego prawnika, to chyba bym się w tym wszystkim pogubiła.

  2. Sama aktualnie przygotowuje się do rozwodu. To jest bardzo trudny okres dla każdego.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*