Wynajmowanie mieszkania – jak można zrobić to dobrze?

Wielu Polaków wraz z ciągłym oraz bardzo dynamicznym rozrastaniem się miast postanowiło nieco na tym interesie zarobić, kupując, remontując oraz następnie wynajmując zakupione mieszkania. Wiadomo, im bliżej centrum, tym cena za takie mieszkanie może być wyższa, a więc inwestycja intratniejsza dla samego zainteresowanego. Trzeba jednak pamiętać, że aby wynajem był zgodny z prawem, trzeba wynajmującego zgłosić w odpowiednim czasie oraz odpowiednim miejscu.

Nie wszystko takie proste

Wydaje nam się często, że zarabianie na wynajmujących jest dziecinnie proste, a sto procent zysku z tego źródła dochodu może iść wprost do naszej kieszeni. W rzeczywistości jest jednak nieco inaczej – tutaj konieczne jest liczenie się również z prawem, aby nie mieć w przyszłości z tego tytułu żadnych kłopotów. Jeśli nie do końca orientujesz się w sprawach związanych z wynajmem mieszkania, możesz poszukać porady w odpowiednim miejscu – kancelaria radcowska to zdecydowanie najodpowiedniejsze miejsce.

Wszystko na swoim miejscu

Pewny prawnik jest w stanie odpowiedzieć ci na wszystkie pytania związane z wynajmowaniem mieszkania, z tym, w jaki sposób powinna wyglądać umowa spisana z wynajmującym oraz o jakich rzeczach koniecznie trzeba pamiętać, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku. Konieczne jest także zgłoszenie wynajmującego do urzędu skarbowego – nie cały zysk pójdzie więc do naszej kieszeni, za to my będziemy spać spokojnie, bez obaw o niezapowiedziane kontrole.

2 Comments

  1. Nie wiedziałam, że takie rzeczy się gdzieś zgłasza…

  2. Trzeba jeszcze pamiętać, że takie zgłoszenie chroni również samego najemcę.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*