Co zrobić, gdy zapomniałeś dodać w umowie najmu danych o wypowiedzeniu?

Wynajmowanie osobom trzecim mieszkania czy domu jest obecnie jednym z najbardziej dochodowym interesów, jakie można sobie wyobrazić. Szczególnie w miastach wiele osób decyduje się na kupowanie mieszkań w okazyjnych cenach, remontowanie ich, a następnie decyduje się na ich wynajmowanie na przykład studentom, młodym małżeństwom czy osobom, które przyjechały dopiero co do pracy i jeszcze nie mają dla siebie własnego kąta. Trzeba jednak dokładnie przygotować się do tego rodzaju inwestycji.

Kto może pomóc z przygotowaniem wszystkich ważnych kwestii?

Absolutnie nie wolno w takich chwilach zapominać o aspektach prawnych. Część ludzi decyduje się na wynajmowanie mieszkań bez zgłaszania do urzędu skarbowego swoich najemców, jednak na dłuższą metę nie jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań – jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, zostaniemy sami ze sobą oraz sowimi problemami. Każda kancelaria adwokacka zawsze namawia, żeby takie umowy oraz lokatorów bezzwłocznie zgłaszać, zanim będzie za późno.

Jak się dobrze przygotować?

Posiadanie dodatkowego źródła dochodu, jakim jest wynajmowanie mieszkania to zwykle bardzo dobry pomysł, pod warunkiem, że się odpowiednio do niego przygotujemy. W takich wypadkach konieczna będzie pomoc specjalisty – radca prawny może nam pomóc zapoznać się ze wszystkimi tajnikami oraz zawiłościami, jakie są związane z taka formą pozyskiwania pieniędzy. Warto zawsze korzystać z pomocy tych najlepszych, jakich bez trudu znajdziesz w Internecie.

2 Comments

  1. Ja tak raz się wkopałam z wynajmowaniem bez umowy i więcej tego nie robię.

  2. No właśnie, przecież jeszcze zostaje kwestia przedsiębiorców – taki ma dopiero problem, jak nie zgłosi się w terminie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*